TK Tajch Nová Baňa o nás

KTO SME

Aký je náš príbeh

Tenisový klub TK Tajch Nová Baňa sa vždy venoval výchove mládeže a mladých talentov pod vedením kvalifikovaných trénerov. Mnohí odchovanci dosiahli krásne výsledky nielen na republikovej úrovni (Luboš Sobotka - viťaz HTO, STZ č.. 11 v kat. dorast, Ján Lenč, Andrea Tomašeková, Marek Lenč, Marek Capák, Martin Šimunek a ďalší, ale aj dokonca na profesionálnej úrovni Ján Stančík (ATP r. 388).  Niektorí z odchovancov nastúpili na športové gymnáziá a sú aj takí, ktorí sa dodnes tenisu venujú profesionálne, napr. Luboš Sobôtka (v USA, Atlanta) alebo Ján Stančík (Bratislava).


Podpora mladých talentov

Klub má dnes po dlhšom období opäť silnú mládežnícku základňu. Je to výsledkok dlhodobej práce, oduševnenia a systematického prístupu klubu pod taktovkou Martina Štrbu po jeho návrate spoza "Veľkej mláky"  a samozrejme celého klubového tímu spolu s Adamom Nogom, Petrom Kováčom, Marekom Lenčom a Michalom Uhreckým. Po dlhšej pauze sa klub od leta 2015 opäť kontinuálne aj v zimnom období venuje systematickej športovej príprave detí. K dnešnému dňu máme 30 aktívnych mladých tenistov, ktorí absolvujú pravidelné tréningové jednotky minimálne dva krát týždenne. Na jar 2017 vzniklo na Novej Bani prvý krát v histórii klubu registrované zmiešané družstvo detí do 10 rokov. V sezóne 2018 pribudlo Družstvo dievčat do 10 rokov a prvý krát sa naši tenisti zúčastnili Detského DAVIS CUP-u do 10 rokov. V sezóne 2020 má klub momentálne 26 registrovaných hráčov. Systematickým úsilím a vytrvalou prácou sa nám tak podarilo vyplniť tzv. "generation gap". Pevne veríme, že posledný.


Nezabúdame na rekreačný tenis

Pre rekreačných hráčov, pre ktorých je vytvorený priestor na hranie a online rezervačný systém. Sme tenisové mesto, čo dokazuje aj to, že popri tenisovej aréne na Tajchu sa v Novej Bani nachádzajú ešte ďalšie 4 tenisové kurty dostupné pre verejnosť. Popri už spomínaných tenisových projektoch sa v našom meste hrá Mestká tenisová liga v dvojhre https://tenis.nobizol.sk/ (k dnešnému dnu 1.liga, 2.liga, 3. liga, každá s 10 účastníkmi), ako aj každoročný turnaj Senior Cup (podmienka vek nad 50 rokov), štvorhrový turnaj 80+ (podmienka dvojica spolu nad 80 rokov), Novmalt Cup, Záverečný ligový turnaj a každoročne Detská tenisová olympiáda a mini-tenisový turnaj pre deti do 10 rokov. Sme hrdí na to, že tenis v Novej Bani má dlhodobú tradíciu a naším cieľom je prispievať k jej rozvoju.


Malé zmeny s veľkým dopadom

Hlavným cieľom klubu TK Tajch je zabezpečiť profesionálnu športovú prípravu detí, mládeže a členov klubu, vybudovať hráčsku základňu s dôrazom na detskú prípravu. Okrem už prebiehajúcich pravidelných tréningových jednotiek v blízkej budúcnosti začíname s projektom Intenzívny tenisový kemp pre materské školy v Novej Bani a okolí. Päť dňový kemp bude pozostávať z hodinových tréningových jednotiek so zameraním na tenis a jeho základy. Veríme, že projekt bude úspešný a začneme generačnú, kontinuálnu výchovu tenistov v našom regióne. Tieto ciele môže klub dosiahnuť vďaka kvalifikovaným trénerom, kvalitným podmienkam na trénovanie, vhodným tréningovým pomôckam ako aj vlastnou prehľadnou webovou stránkou s aktuálnymi informáciami o tréningoch, turnajoch, s profilmi mladých hráčov, s vlastným log-inom a prihlasovacím systémom na tréningy. Zameriavame sa na na podporu zdravého životného štýlu prostredníctvom tenisu, so snahou naučiť deti a mládež aktívne využívať voľný čas.

Veríme že aj prostredníctvom sponzorov a grantov sa nám podarí uskutočniť naše ciele a sny.

TK Tajch Nová Baňa


NÁŠ TÍM

Spoznajte náš tím

Mgr. Martin Štrba

Športovo-technický riaditeľ

Dr. Marek Lenč


Dr. Martin Štrbová

Public relations

Ing. Mária Lenčová

Finance

Ing. Marek Lenč

Chair

Ing. Ján LenčUŽ TERAZ

Ďakujeme za podporu partneromIndividuálni podporovatelia


Ing. Miroslav Uhrecký

Vladimír Prachár

Ing. Marián Špirek

Svätoslav Budinský

Mgr. Janka Žemberyová

Ing. Miroslav Suchý

Ing. Štefan Truban

Ing. Andrej Rafaj

Ing. Mária Lenčová

Ing. Peter Holý

Juraj MarcinekČO ĎALEJ?

Podporte nás aj vy

 

TK Tajch Nová Baňa o nás